LABORATORIUM REJS // 2016

RZECZNA AKADEMIA FILMU / WARSZTATY FILMU DOKUMENTALNEGO / REJS

status: Zrealizowane

miejsce realizacji: MIĘDZYCHÓD, SANTOK, NAKŁO NAD NOTECIĄ , MIASTECZKO KRAJEŃSKIE, GORZÓW WIELKOPOLSKI

rok realizacji: 2016

zespół realizujący:
Szymon Mizera
Leszek Garstka
Kasia Mateja
Zosia Michalik
Kasia Waligórska

OPIS PROJEKTU
Projekt jest kontynuacją zeszłorocznego projektu LABORATORIUM REJS 2015, podczas którego STOWARZYSZENIE INICJATYW TWÓRCZYCH KOD_KROWA z powodzeniem zrealizowało serię spotkań warsztatowych i pokazów dokumentalnych w KINIE NAD RZEKĄ w pięciu miejscowościach położonych nad Notecią i Wartą.

W czerwcu po raz kolejny ekipa LABORATORIUM REJS wyruszy w ponad miesięczny rejs śródlądowy po wodach Warty i Noteci. Tym razem odwiedzimy Międzychód, Gorzów Wielkopolski, Santok, Miasteczko Krajeńskie oraz Nakło nad Notecią.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców wymienionych miejscowości na 4-dniowe bezpłatne warsztaty filmowe oraz do KINA NAD RZEKĄ (mieszczącego się w jurcie przy statku), gdzie odbędą się pokazy filmów dokumentalnych, połączone z prelekcjami i dyskusjami.

Tematem przewodnim warsztatów staną się rzeki w Polsce i ich znaczenie w życiu mieszkańców. Warsztaty obejmą scenopisarstwo dokumentalne, podstawy języka filmowego (kadry, plany), pracę z kamerą i montaż zebranego materiału.

Etiudy zrealizowane podczas warsztatów będą pokazywane na przeglądach i festiwalach w całym kraju.

PRZEJDŹ DO STRONY PROJEKTU
laboratorium-rejs.pl