Dziewczyny z MOW rapują

wywiad w Radio Merkury

status:

miejsce realizacji:

rok realizacji:

zespół realizujący:

Podopieczne Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy w powiecie jarocińskim rapują. Napisały piosenki, wybrały do nich „bity”, nauczyły się śpiewać i nagrały teledyski.

W  wszystko w ramach projektu „Cerekwica się kręci!” finansowanego przez ministra kultury. Zofia Michalik i Katarzyna Mateja mówią, że nastolatki świetnie się odnalazły się w rapowaniu. To dla nich najłatwiejsza forma wyrażania się przez muzykę.

Trzy teledyski nagrane przez wychowanki ośrodka dla dziewcząt w Cerekwicy trafiły już do Internetu. W pracy nad piosenkami od samego początku pomagali im profesjonaliści.

„Cerekwica się kręci” to dwumiesięczny projekt skierowany do trudnej młodzieży z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy Nowej polegający na tworzeniu rapu i teledysków hip-hopowych. Młode raperki pod czujnym okiem i uchem liderki polskiej sceny hip-hopowej Aśki Tyszkiewicz, napisały i nagrały zapadające głęboko w serce utwory. W kolejnym etapie projektu dziewczyny wraz z ekipą filmową Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych Kod_Krowa nakręciły do nich teledyski.

woęcej na: www.radiomerkury.pl